ФОНД ГАРАНТУВАННЯ ВИПЛАТИВ ВКЛАДНИКАМ ДЕЛЬТА БАНКУ ПОНАД 2,7 МЛРД ГРН

ФГВФО

За повідомленням на сайті FINBALANCE, вкладникам АТ «Дельта Банк», станом на ранок 23 червня, вже виплачено 2,756 млрд. грн, повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Нагадаємо, що виплати гарантованої суми за цим банком розпочались 11 червня і вони є найбільшими за час існування Фонду гарантування. Здійснюються вони через АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк» та ПАТ «КБ «Приватбанк».

Фонд запевняє, що коштів на здійснення виплат достатньо і всі вкладники, які включені до реєстру, отримають гарантовану суму протягом встановленого законодавством часу. Наразі виплати здійснюються за депозитними договорами, строк дії яких закінчився до 03 березня 2015 року включно та за договорами банківського рахунку (поточні та карткові рахунки, в т.ч. зарплатні, пенсійні, соціальні). Сума таких виплат складатиме 4,9 млрд. грн., а в загальному реєстрі сума до виплати вкладникам АТ «Дельта Банк» – 13,1 млрд. грн.

Нагадаємо, на думку фінансистів, здорожчання долара на позабанківському готівковому ринку минулого тижня свідчить про девальваційний тиск на гривню виплат вкладникам збанкрутілих банків через Фонд гарантування вкладів. Причому ця тенденція зберігатиметься надалі.

Девальваційний тиск має місце, оскільки виплати клієнтам банків-банкрутів здійснюються за рахунок незабезпеченої емісії гривні Нацбанком, яка здійснюється через монетизацію Нацбанком держоблігацій, випущених Мінфіном для Фонду гарантування вкладів.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий