Інформація для вкладників АТ «ДЕЛЬТА БАНК»

ФГВФО

Офіційне повідомлення  Фонду гарантування вкладів фізичних осіб З 03 березня 2015 року, після віднесення Національним банком України Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» (далі – АТ «Дельта Банк») до категорії неплатоспроможних, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі Фонд гарантування) розпочав процедуру виведення цього банку з ринку та здійснення в ньому тимчасової адміністрації. З перших днів дії тимчасової адміністрації уповноваженою особою Фонду здійснюються заходи для забезпечення збереження активів банку, запобігання втрати майна та захисту інтересів вкладників і кредиторів банку. Зокрема, проводиться аналіз електронної бази даних про вкладників та формуються відповідні списки для виплат коштів в межах гарантованої суми відшкодування. Очікується, що виплати вкладникам за договорами банківського вкладу (депозиту), строк дії яких закінчився, та за договорами банківського рахунку (поточні рахунки) розпочнуться в першій декаді червня. Про перелік банків, через які виплачуватимуться кошти, буде повідомлено додатково на офіційному сайті Фонду та на сайті АТ «Дельта Банк».

На сьогодні уповноваженою особою Фонду вже проведено інвентаризацію активів і зобов’язань АТ «Дельта Банк» та складено відкоригований баланс. Для проведення оцінки активів банку було залучено чотири оціночні компанії, відібрані з переліку суб'єктів оціночної діяльності, акредитованих Фондом. Результати їх оцінки уповноважена особа Фонду отримає до 18 травня 2015 року.

Водночас, з метою виведення неплатоспроможного АТ «Дельта Банк» з ринку найменш витратним способом, Фондом було оголошено про пошук потенційних інвесторів. В результаті чого від восьми потенційних інвесторів отримано заявки на такі способи виведення з ринку АТ «Дельта Банк»: відчуження всіх або частини активів і зобов’язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку та створення і продаж перехідного банку. В даний момент Фонд закінчив кваліфікаційний відбір потенційних інвесторів і очікує від них конкурсні пропозиції, які будуть подані до 29 травня 2015 року.

Після розгляду пропозицій, поданих інвесторами, та з врахуванням результатів оцінки активів, виконавчою дирекцію Фонду буде обрано спосіб виведення АТ «Дельта Банк» з ринку.

Фонд зацікавлений у максимальній прозорості та відкритості процедури виведення АТ «Дельта Банк» з ринку. Нещодавно було проведено зустріч представників Фонду з громадським об’єднанням «Комітет кредиторів АТ «Дельта банк», на якій досягнуто домовленості про постійний обмін інформацією та взаємодію. Такий діалог сприятиме підвищенню ефективності процесу виведення неплатоспроможного банку з ринку і забезпеченню захисту прав та законних інтересів вкладників та інших кредиторів АТ «Дельта банк».

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий